• بکارگیری رویکرد شایستگی منابع انسانی (راهبردی برای موفقیت سازمان)

مولف : علی رستگار منابع انسانی مهمترین رکن رشد و پیشرفت پایدار جوامع محسوب می شود چرا که نیروی انسانی شایسته ، مهمترین عامل ایجاد و توسعه مزیت رقابتی و ارزش آفرینی است

توضیحات:

منابع انسانی مهمترین رکن رشد و پیشرفت پایدار جوامع محسوب می شود چرا که نیروی انسانی شایسته ، مهمترین عامل ایجاد و توسعه مزیت رقابتی و ارزش آفرینی است.
امروزه مدیریت مبتنی بر شایستگی منابع انسانی و شایسته سالاری دغدغه اصلی سازمانها و در نهایت جوامع می باشد.
روانشناسان، شايستگي را محرك ، ويژگي يا مهارت برجسته ای تعريف كرده‌اند كه منجر به عملكرد شغلي بهتر مي شود و معتقدند كه در انتخاب شايسته ترين ها بايد به دانش ، مهارت ، نگرش و توانايي‌های افراد توجه شود چرا که یک فرد شایسته فردی است که در تمامی ابعاد مذکور قادر به برآورده شدن انتظارات باشد.
رویکرد شايستگي در مدیریت منابع انسانی ، چارچوبی برای نظم‌ بخشیدن به مجموعه‌ای از مهارت‌ها و رفتارهایی است که بر کیفیت کار و بهره وری منابع انسانی تأثیر می‌گذارند و نتایج این تاثیر به عنوان راهبردی برای موفقیت سازمان نمایان می گردد .
در این کتاب تلاش شده است ، با توجه به اهمیت موضوع و نوپا بودن رویکرد شایستگی در کشورمان ، با ارائه تصویری صحیح و شفاف از شایستگی منابع انسانی و نحوه ارزیابی و مدیریت آن ، رویکرد شایستگی در مدیریت منابع انسانی ، به بیان و روشی ساده و قابل کاربرد در تمامی سازمانها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ تشریح گردد. مؤلف : علی رستگار تعداد صفحات : 132 شابک : 9786222182588

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

بکارگیری رویکرد شایستگی منابع انسانی (راهبردی برای موفقیت سازمان)

  • ناشر: دیباگران
  • گروه: مدیریت صنایع وبازاریابی
  • موجودی: در انبار
  • 430,000ریال
  • 344,000ریال


برچسب ها: بکارگیری رویکرد شایستگی منابع انسانی (راهبردی برای موفقیت سازمان), علی رستگار, مدیریت منابع انسانی,